Transport pni drewnianych

Oprócz usług tartacznych oferujemy również transport pni drewnianych prosto do klienta. To u nas znajdziesz wyroby dębowe, które świetnie sprawdzą się przy budowie domu, ogrodu czy mebli. Zmodernizowany park maszynowy daje nam możliwość sprawnego i bezpiecznego przewożenia oferowanych wyrobów. Dbamy o to, by transport pni drewnianych przebiegał zgodnie z planem i zawsze był terminowy. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na realizację nawet mniej standardowych zleceń. Dowozimy wyroby nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą.

 

Wykorzystanie pni drewnianych

Drewno jest powszechnie dostępne i użytkowane w Europie, dlatego też można by je uznać za „europejskie złoto”. Pnie drewniane wykorzystuje się w różnych gałęziach gospodarki. Rozdrobnioną korą można wyłożyć ścieżki ogrodowe lub opaskę wokół domu. Zabezpieczy to przed niepohamowanym rozrostem roślinności i podmywaniu fundamentów. Kora często wykorzystywana jest również jako kompost, przede wszystkim dla iglaków. Z kolei łyko nadaje niepowtarzalny aromat serom. Wykorzystuje się je także do produkcji plecionek, a nawet sznurków. Twardziel i biel to części pnia drewnianego, które świetnie się nadają na deski i kłody. Deski z twardzieli są szeroko poszukiwane ze względu na ponadprzeciętną wytrzymałość. Z płatów drewna pozostałych po produkcji desek produkuje się półfabrykaty takie jak:

  • forniry,
  • obłogi,
  • sklejki,
  • płyty stolarskie.

Pnie drewniane różnią się między sobą właściwościami, które to zależą od konkretnego gatunku drzewa. Drewno dębowe jest bardzo twarde i ciężkie, a jednocześnie odporne na pękanie, dlatego też uznawane jest za drewno wysokiej klasy.