Zastosowania pelletu dębowego

Współcześnie ludzie mają coraz większą świadomość, jeżeli chodzi o ochronę środowiska naturalnego. Dlatego z roku na rok rośnie popularność paliw alternatywnych, szczególnie pelletu drzewnego. Podkreślić należy fakt, że wskazane rozwiązania przynoszą także lepsze korzyści niż tradycyjne produkty. Dowiedz się, co warto wiedzieć na temat pelletu dębowego.

Podstawowe informacje zastosowania pelletu drzewnego

Pellety drzewne to produkty przeznaczone do ogrzewania różnych budynków. Stanowią doskonałą alternatywę ekologiczną do tradycyjnych opałów, na których tle komponent wyróżnia się wysokimi właściwościami energetycznymi – kształtuje się na poziomie 18 MJ/kg. Dzięki temu jest to najefektywniejsze źródło energii.

Parametry pelletu dębowego

Pellet dębowy to bardzo często używany materiał opałowy. Produkowany jest przeważnie z odpadów drzewnych i przyjmuje formę granulatu. Dzięki temu jest to bardzo wartościowa metoda opału w stosunku do ceny. Podkreślić należy fakt, że średnio jeden litr oleju napędowego odpowiada 2 kg pelletu. Biorąc pod uwagę powyższe, wartość energetyczna osiąga tutaj najwyższy poziom.

Jakie zalety ma pellet dębowy?

Pellet dębowy ma bardzo niską zawartość popiołu po ukończonym procesie palenia. Przez to czyszczenie pieca jest łatwiejsze niż w przypadku użycia innego opału. Jest to także rozwiązanie, które nie ma negatywnego oddziaływania na środowisko. Warto także zwrócić uwagę, czy zakupiony pellet dębowy ma certyfikat FSC dodatkowo podkreślający ekologiczną stronę natury pelletu. Dokonując zakupu tego produktu, trzeba jednak zwracać uwagę na parametry. Tylko artykuł najwyższej jakości pozwala osiągnąć wskazane wyżej rezultaty.